Solfeggio tóny života – koncert a přednáška v Brně 19.1.2017 v 18 hodin, Šelepova 1
18 prosince, 2016
Festival Miluj svůj život, Praha 10.-12.2.2017
14 ledna, 2017
Zobrazit vše

Posvátné kadidlo nejen do kostela. Přečteme správně vzkaz ze starých časů?

Na Tři Krále si připomínáme legendu o mudrcích (neboli králích), kteří se přišli poklonit novorozenému Synu Božímu (neboli Ježíškovi) do Betléma. Přinesli mu tři dary – zlato, kadidlo a myrhu. Zlato (pokud šlo skutečně o zlatý kov, o čemž se občas vedou spory) mělo symbolizovat vládu královskou, kadidlo vládu Boží a myrha jakožto balzamovací prostředek odkazovala ke vzkříšení z mrtvých, které Ježíška za nějakých třiatřicet let očekává. Současně šlo ale také o tři nejvzácnější věci, jaké tehdejší svět nabízel.sacred-frankincense

Když posvátné kadidlo ve formě esenciálního oleje od Gary Young (Young Living) začali zkoumat vědci v laboratořích, došli k ohromujícím závěrům. Jedna studie přišla na to, že kadidlovníkový olej z Boswelia sacra likviduje buňky rakoviny sleziny – aniž ovšem, na rozdíl od chemoterapie, zasahuje ty zdravé. Druhý výzkum zjistil v podstatě totéž o rakovině močového měchýře.

Již zmiňovaný Mahmúd Suchaíl o tom řekl BBC: “Rakovina začíná v okamžiku, kdy dojde k poškození DNA v jádru buňky v lidském těle. Zdá se, že kadidlo má jakousi funkci ‘restartu’, která buňce vysvětlí, jak má správně DNA vypadat. Kadidlo kromě toho, jak se zdá, umí oddělit ‘mozek’ rakovinné buňky, tedy buněčné jádro, od ‘těla’, cytoplasmy. Tím jí znemožní se dělit a šířit poškozenou DNA dále.”

Jedna ze zmiňovaných studií dodává: “Zdá se, že esenciální olej z posvátného kadidla dokáže rozlišit rakovinné buňky od normálních buněk tkáně močového měchýře a potlačuje růst rakovinných buněk.”

celý článek zde