Fontány s duší i energií
29 srpna, 2017
Jak chránit své zdraví před elektrosmogem – Hodonín 28.11.2017 v 18 hodin
26 října, 2017
Zobrazit vše

5 největších IT bossů

5 největších IT bossů, kteří nedovolují dětem být závislými na sociálních sítích

 

Tito lidé vědí vše o IT průmyslu a mohou si dovolit koupi jakékoli techniky. Ale jejich děti si pravidelně stěžují na to, že nemohou používat gadgety jako jejich vrstevníci.

Bill Gates — jeden ze zakladatelů společnosti Microsoft

Bill má tři děti. A všechny měly zakázáno používat smartphony do 14 let. Podle Gatese si děti stěžovaly na to, že nemohou mít vytouženou elektroniku dříve stejně jako jejich vrstevníci. Ale rodiče byli neoblomní.

Poté, co se děti Gatesů nakonec vybavily gadgety, v rodině vznikla pravidla, která se týkala používání této techniky:

— Mohla se používat pouze na úkoly a komunikaci s kamarády
— Bylo zakázáno ji používat během jídla a místo večerky
— Rodiče měli právo omezovat dobu používání gadgetu

Mimochodem, v rodině Gatesů děti nežádají o koupi módní „jablíčkové“ techniky a s radostí používají telefony a tablety s Windows.

Chris Anderson — tvůrce dronu, zakladatel společnosti 3D Robotics

Děti Chrise se podřizují přísným pravidlům, které umožňují minimalizovat jejich použití smartphonů a tabletů. Podle vývojáře si děti stěžují, že nikdo z jejich vrstevníků nemusí trpět tak přísná omezení.

Ale sám Anderson říká, že se jen snaží zabránit závislosti dětí na podobné elektronice a těch změnách, které může přivést do jejich životů. Navíc podle starostlivého otce na síti čeká potomky neomezené množství nežádané erotiky a publikace z anonymních zdrojů.

Dick Costolo — bývalý generální ředitel Twitteru

Dick se rozhodl neomezovat dobu používání gadgetů dětmi. Ale dal tomu prostorové omezení. Děti v rodině Costola mohou používat takovou elektroniku pouze v obývacím pokoji. To znamená, že si nemohou vzít s sebou tablet do postele nebo se zaseknout na internetu během obědu.

Evan Williams — zakladatel Twitteru a společnosti Ryra Labs, která se zabývá tvorbou webservisu Blogger

Evan má se svou ženou Sárou dva syny. Ale ani jeden z chlapců do teď nemá iPad.

Místo toho jsou v domě Williamsových stovky knih. Podle vývojáře je tato literatura dostatečná i proto, aby našli potřebnou informaci a pro to, aby se pobavili ve volném čase.

Steve Jobs — podnikatel, zakladatel společnosti Apple, NeXT a Pixar

Zdá se, že všichni členové rodiny Steva Jobse musí být vybaveni nejtechnologičtějšímí a nejmodernějšími gadgety a ani na okamžik nedávají ultratenkou a superchytrou techniku z rukou. Ale není to tak.

Sám Jobs se přiznal, že nepovoluje svým dětem používat iPad. Snažil se je naučit živou komunikaci, proto se rodina snažila trávit večery společným jídlem a dlouhými rozhovory.

Měli tito mediamagnáti pravdu, když omezovali přístup dětí k internetu? Každý se rozhoduje sám, jestli se bude nebo nebude držet jejich příkladu. Správnost jejich volby bude možné ocenit až tehdy, kdy jejich děti vyrostou a začnou se po svém projevovat v tomto světě.
Ale nikdo nebude odporovat tomu, že uvedení podnikatelé a vývojáři vědí o digitálním světě více než my.

Možná proto berou v úvahu budoucnost.

zdroj