Přibližně před 15 lety jsme hledali jsme souhrnný název pro metody, jejichž použití podporuje vznik zdravého a harmonického prostoru. Vznikl název Stavební medicína.
Stavební medicínu jsme rozdělili do tří základních oblastí.
První oblast jsme nazvali Geomantie. Zahrnuje v sobě všechny technické vlivy jako je vliv elektrosmogu, použitých technologií (například topení, elektrorozvodů, rekuperace, fotovoltaiky, …), stavebních materiálů, zateplení apod. Dále sem patří vliv krajiny, cest, vodních ploch. Důležitý je i vliv samotného podloží domu, tzv. geopatogenních zón. Pro měření geopatogenních zón spolupracujeme se zkušenými proutkaři s více než 20 letou praxí.
Druhou oblastí Stavební medicíny je vliv tvarů budov. Zahrnuje ENergetickou GEometrii Stavebních tvarů, krátce ENGES. Podrobnosti najdete zde.
Důležitou oblastí vlivu tvarů budov je využití přírodní geometrie. Tedy poměrů zlatého řezu a hudebních intervalů. Vše živé i neživé v přírodě je stvořeno podle těchto zákonitostí. A my je můžeme využít pro tvar domu, místností, jednotlivých zařizovacích předmětů, obrazů, stolů apod. Prostě tvarově naladíme náš prostor, aby nás plně podporoval.
Třetí oblastí je učení Feng Shui upravené pro naše místní prostředí, zvyky a kulturu! Feng Shui je platné na celé Zemi. Jeho části nacházíme jak v Evropě tak i na Sibiři a jeho kořeny jsou prastaré. V Číně se pouze uchovaly jeho zbytky do dnešních dnů.
Feng Shui alegorickou formou popisuje přírodní zákonitosti kolem nás a jejich vliv. Využívá proudění energie čchi na Zemi a její působení na život člověka. Je založeno na tom, že vibrace materiálu, barvy, tvaru a jejich umístění v prostoru a v čase má různý vliv na své okolí. Feng Shui je sice popsáno alegorickou formou, ale má zásadní fyzikální podstatu v přírodních zákonech. Dříve Feng Shui tvořilo jeden celek s čínskou medicínou. Propojuje prostor s jednotlivými orgány lidského těla, emocemi a vlastnostmi života. Vše je založeno na vibracích.
Pomocí učení Feng Shui harmonizujeme prostor ve vztahu k člověku a časovým cyklům, abychom se zde cítili šťastně a spokojeně.
Dalšími doplněními Stavební medicíny je vliv vibrací zvuku – zde jde především o vyladění prostoru pomocí Tónů života Solfeggio frekvencí.
Důležité je také samotný vzduch v prostoru, kde bydlíme a pracujeme. Je vhodné udržet zde záporné ionty, využívat vysoce vibrační vonné esence a podobně.
Samozřejmě do Stavební medicíny patří také kvalitní harmonická voda, kterou pijeme. Její čistota chemická i vibrační.
S tím vším Stavební medicína pomáhá.