Solfeggio Tóny života a vliv na krev
11 ledna, 2021
Ročníková práce o Solfeggio frekvencích
15 března, 2021
Zobrazit vše

Feng Shui v hotelu SEN

V hotelovém resortu SEN u Prahy jsme mimo jiné navrhli upravit vstupní recepce, aby hotel své hosty zval ke vstupu a odpočinku. Také logo hotelu je v přesné velikost a na optimálním místě.

Výsledek si můžete prohlédnout níže na fotkách a bližší informace najdete také ve článku paní Renaty Kobzové s firmy ADI interiér, jejíž hlavní zásluhou pak interiéry vznikly.

ROZHOVOR S RENATOU KOBZOVOU

Interiéry na hotelu Sen prošly velkou a úspěšnou proměnou. Zeptali jsme se na pár otázek jednatelky firmy ADI interiér, Renaty Kobzové, která je jejich autorkou.

Co pro Vás bylo inspirací při navrhovaní pokojů?

Návrhy pokojů pro mě byly celkem výzva, protože mým preferovaným stylem jsou čisté, minimalistické interiéry s jednoduchými liniemi doplněné zajímavými dekoracemi jako jsou polštářky, tapety nebo obrazy.Uvažovala jsem, že půjdeme cestou kontrastu mezi imitací historické budovy a moderním interiérem, ale z pohledu budoucích hostů mi přišlo vhodnější sjednotit styl budovy a interiéru, aby hosté, kteří vyhledávají zámecký hotel, nebyli zklamaní z jednoduchého a moderního interiéru.Hotel byl v minulosti hodně vyhledávaným svatebním hotelem, v němž si nevěsta připadala jako princezna na zámku a tuto tradici jsem chtěla zachovat.

Interiér hotelu je navržen podle Feng Shui. Jaký vliv má Feng Shui na naše zdraví a mysl při návštěvě hotelu?

Feng Shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho okolniho prostoru. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru tak, aby bylo umožneno nerušené plynutí energie prostorem a tim pádem se člověk v prostoru cítil dobře jak psychicky, tak fyzicky.Není jednoduché to zrealizovat a myslím si, že se to daří lépe senzitivním tvůrcům interiérů než těm „nesenzitivním“. Asi to znáte, někdy přijdete do nádherného luxusního interiéru a jste ohromení směsicí nápadů, ale vůbec se tam necitíte dobře. Díky jednoduchých zásadám Feng Shui při tvorbě interiérů to lze změnit.Už při vstupu do hotelu na vás Feng Shui dýchne, díky rozetě s logem na které jsme spolupracovali s odborníky na Feng Shui. Ti určili její velikost, tvar a barevnost a zároveň připomínkovali návrh celého interiéru.

Pokračování najdete zde