Kontakt

  * potřeba vyplnit


  Ing. Petr Makeš

  kancelář: Brno - dle předchozí domluvy

  tel.: +420 608 617 211

  petr@zdravy-domov.cz

  www.zdravy-domov.cz

  název firmy (OSVČ): Ing. Petr Makeš

  sídlo: Kamenačky 3880/24, 636 00 Brno

  (pouze korespondenční adresa)

  IČ: 756 45 921, nejsem plátce DPH

  č.ú.: 2901916752 / 2010

  GDPR – ochrana osobních údajů

  Můj příběh

  Jak jsem se dostal k Harmonickému designu a Solfeggio frekvencím?

  Začalo to v roce 2000. Tehdy jsem navštívil jednu přednášku o Feng Shui a zcela mě tato oblast pohltila. Stal jsem se součástí skupiny přátel a kolegů, která se pravidelně setkávala. Přebírali jsme informace o Feng Shui a zdravém bydlení ze všech významných zdrojů, kurzů u nás i v zahraničí. Následně jsme je upravovali pro naše místní podmínky a prověřovali v konkrétní praxi. Tím jsme vybírali a zkoušeli to nejlepší. Navíc jsme k tomu přidali vlastní výzkum vlivu tvarů budov na život a jejich provázanost s čínskou medicínou. Výsledkem výzkumu, pod vedením Radomíra Nováka, je například speciální program Energetické geometrie staveb ENGES a český geomantický kompas LoPan. Tím jsme zdravé bydlení posunuli o další kus vpřed.

  Osobně mě Feng Shui oslovilo především z pohledu vlnění a vibrací a jejich vlivu na člověka. Mou snahou je naladit dům, byt, kancelář, stavbu i interiér, tak, aby člověka plně podporoval a harmonizoval. Každý tvar, barva, materiál má specifický vliv na člověka. Plně se ukazuje, že - "Na počátku bylo slovo" – tedy vibrace, vlnění. A my máme možnost se nechat rozladit nebo naladit, harmonizovat.

  V letech 2000 - 2006 jsem se návrhům Feng Shui a zdravého bydlení věnoval ve svém volném čase. Ale abych to mohl dělat pořádně a naplno, tak jsem se v roce 2006 dal na profesionální dráhu. Následně vznikl Zdravý domov.

  Původní služby v oblasti Feng Shui jsem rozšířil o celostní  pohled na harmonický prostor. Jde například o speciální energetické a harmonické doplňky do interiérů, harmonizaci a zmírnění vlivu elektrosmogu, vliv zvuku, vody, zvuku, vůní atd. 

  Spolu s kolegy jsme sledovali a vlastním výzkumem a dlouholetou praxí spoluvytvářeli nové trendy zdravého bydlení. Naší společnou snahou je komplexní a kvalitní řešení zdravého bydlení a prosperující kanceláře. Proto jsme všechny metody harmonizace a léčby prostoru nazvali jedním názvem - Stavební medicínou.

  Poslední roky jsem své zaměření rozšířil jiným směrem, kam mě to nyní táhne nejvíce. Začal jsem se věnovat muzikoterapii Solfeggio Tónů života, které mají na nás nejsilnější vliv a které jsou spojeny s přírodní geometrií a stavbou lidského těla. Při jejich poslechu dochází k nastavení těla do původního naladění.

  Další nynější radostí je pro mě oblast harmonického přírodního designu. Navrhuji a spolu se stolařem s láskou k dřevu vyrábíme vlastní pracovní, konferenční a zasedací stoly z masivního dřeva v křivkách zlatého řezu. Tyto Feng Shui stoly Harmony navrhuji podle přírodní geometrie zlatého řezu a vykládám je drahými kameny. To vše pod značkou Harmony Design.

  Přeji nám všem harmonii kolem nás i v nás :-)

  Petr Makeš